Deprecated: Function eregi() is deprecated in /plugins/system/sefservicemap.php on line 49
Medale możesz dostać w przedsionku w siedzibie Centrum Jana Pawła II!
There are no translations available.

Centrum „Nie lękajcie się!” rozpoczęło akcję rozprowadzania w parafiach Archidiecezji Krakowskiej pamiątkowych medali Centrum Jana Pawła II z wizerunkiem Ojca Świętego. Pozłacany medal stanowi cegiełkę na budowę Centrum.

Dnia 2 stycznia 2006 roku ks. abp Stanisław Dziwisz podpisał statut oraz dekret powołujący do życia Centrum jako kościelną, publiczną osobę prawną podlega bezpośrednio Metropolicie Krakowskiemu.
W dekrecie powołującym zapisano słowa, że centrum powoływane jest dla „upamiętnienia wielkiego dziedzictwa osoby i pontyfikatu sługi Bożego papieża Jana Pawła II” oraz po to aby „jego przykład i słowo zostały przekazane następnym pokoleniom”.
Nazwa Centrum – „Nie lękajcie się” – została użyta w celu nawiązania do pamiętnych słów Ojca Świętego wypowiedzianych w październiku 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy. Otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych, systemów politycznych, kierunków cywilizacyjnych. Nie lękajcie się!”.

Kalendarz Liturgiczny

• 12 grudzień 2019
    Czwartek II tygodnia adwentu, Wspomnienie dowolne Najśw. Maryi Panny z Guadalupe

• 13 grudzień 2019
    Piątek II tygodnia adwentu, Wspomnienie obowiązkowe Św. Łucji

• 14 grudzień 2019
    Sobota II tygodnia adwentu, Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana od Krzyża

• 15 grudzień 2019
    III Niedziela adwentu

• 16 grudzień 2019
    Poniedziałek III tygodnia adwentu

• 17 grudzień 2019
    Wtorek III tygodnia adwentu

• 18 grudzień 2019
    Środa III tygodnia adwentu

Kalendarium wydarzeń

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /components/com_jcalpro/config.inc.php on line 458

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /components/com_jcalpro/include/functions.inc.php on line 2053

Warning: strtoupper() expects parameter 1 to be string, array given in /libraries/joomla/environment/request.php on line 97
There are no upcoming events currently scheduled.
Jeśli chcesz dodać jakieś ważne wydarzenie wypełnij
FORMULARZ

Memento

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /plugins/system/jfdatabase/jfdatabase_inherit.php on line 560