Deprecated: Function eregi() is deprecated in /plugins/system/sefservicemap.php on line 49
Medale możesz dostać w przedsionku w siedzibie Centrum Jana Pawła II!
There are no translations available.

Centrum „Nie lękajcie się!” rozpoczęło akcję rozprowadzania w parafiach Archidiecezji Krakowskiej pamiątkowych medali Centrum Jana Pawła II z wizerunkiem Ojca Świętego. Pozłacany medal stanowi cegiełkę na budowę Centrum.

Dnia 2 stycznia 2006 roku ks. abp Stanisław Dziwisz podpisał statut oraz dekret powołujący do życia Centrum jako kościelną, publiczną osobę prawną podlega bezpośrednio Metropolicie Krakowskiemu.
W dekrecie powołującym zapisano słowa, że centrum powoływane jest dla „upamiętnienia wielkiego dziedzictwa osoby i pontyfikatu sługi Bożego papieża Jana Pawła II” oraz po to aby „jego przykład i słowo zostały przekazane następnym pokoleniom”.
Nazwa Centrum – „Nie lękajcie się” – została użyta w celu nawiązania do pamiętnych słów Ojca Świętego wypowiedzianych w październiku 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy. Otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych, systemów politycznych, kierunków cywilizacyjnych. Nie lękajcie się!”.

Kalendarz Liturgiczny

• 24 lipiec 2019
    Środa XVI tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Kingi

• 25 lipiec 2019
    Czwartek XVI tygodnia okresu zwykłego, Święto Św. Jakuba Apostoła

• 26 lipiec 2019
    Piątek XVI tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Joachima i Anny

• 27 lipiec 2019
    Sobota XVI tygodnia okresu zwykłego

• 28 lipiec 2019
    XVII Niedziela okresu zwykłego

• 29 lipiec 2019
    Poniedziałek XVII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Marty

• 30 lipiec 2019
    Wtorek XVII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chryzologa

Kalendarium wydarzeń

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /components/com_jcalpro/config.inc.php on line 458

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /components/com_jcalpro/include/functions.inc.php on line 2053

Warning: strtoupper() expects parameter 1 to be string, array given in /libraries/joomla/environment/request.php on line 97
There are no upcoming events currently scheduled.
Jeśli chcesz dodać jakieś ważne wydarzenie wypełnij
FORMULARZ

Memento

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /plugins/system/jfdatabase/jfdatabase_inherit.php on line 560